Wirtualne okulary. Sklep internetowy źródłem tanich VR-ów!

Co to VR? Okulary (sklep internetowy)

oculus okulary sklep internetowy gryWirtualna rzeczywistość, to z definicji sztuczna rzeczywistość, która tworzona jest za pomocą metod informatycznych. Wirtualna rzeczywistość daje możliwość podglądnięcia wirtualnego świata. Dzieli się ona na dwa rodzaje virtual reality. Ten, w którym wykorzystywany jest świat rzeczywisty oraz ten, gdzie świat jest całkowicie wygenerowany komputerowo. Ostatnio popularne są Oculusy, umożliwiające podgląd wirtualnej rzeczywistości okulary. Sklep internetowy, (mam tutaj na myśli globalną sieć sklepów online), hurtem umieścił w swojej ofercie okulary do wirtualnej rzeczywistości. Panie i Panowie, oto zalążek przyszłości. Okulary Oculus.

Coś nowego dla graczy

Które okulary sklep internetowy ma najdroższe, lub jedne z najdroższych? Bez wątpienia będą to Oculus Rift. Wyglądają one jak zaokrąglone plastikowe pudełko o rozmiarach 10x10x20, które zakładamy na głowę, a konkretniej na oczy. Ich cena jest dość wysoka (około dwa tysiące złotych). Jednak to dopiero ich początki, więc można się spodziewać, że z czasem technologia stanie się bardziej zaawansowana i odpowiednio tania, aby każdy mógł sobie pozwolić na jej kupno. Bez wątpienia, okulary te stanowić będą frajdę dla graczy. Po połączeniu z PC lub konsolą, okulary oferować będą obraz z gry 2 trójwymiarze. Gracz obracając głową, będzie mógł „obserwować” świat wirtualny i w nim uczestniczyć. Co prawda, póki co istnieje niewiele gier i są one w słabej jakości audiowizualnej (gry przypominają grafikę z lat 90-tych), jednak trzeba przyznać, że doświadczenie wzięcia udziału w wirtualnej grze jest niezwykłe. To coś nowego, a nowość zawsze będzie czarować.

VR dla każdego.

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko okulary za 2 tysiące złotych. Istnieją tanie odpowiedniki okularów. Jednak nie są to dokładniej rzecz biorąc okulary, a jakby… oprawki. To obudowa, do której możemy włożyć telefon komórkowy. W obecnych czasach, wirtualna rzeczywistość jest i tak sporo rozwinięta. Mowa tutaj o kamerach 360 stopni. Telefon może „operować” kamerą za pomocą wbudowanego żyroskopu. Obracając telefonem, obracamy również miejsce, na które patrzymy, dzięki czemu dostajemy super przestrzenny efekt. Takie „okulary” sklep internetowy posiada w znacznej ilości i nie kosztują kilka tysięcy, a kilka-kilkanaście złotych.